Home Izdvojeno FOTO Kroz Veliku Goricu prošla zadnja etapa utrke CRO RACE 2024

FOTO Kroz Veliku Goricu prošla zadnja etapa utrke CRO RACE 2024

Posljednja, šesta etapa devetoga izdanja međunarodne biciklističke utrke CRO Race danas oko podneva je prošla kroz Veliku Goricu.

Rutom Matice hrvatske – Trg Kralja Tomislava – Šetalište Franje Lučića – Rakarska – Av. Ivana Pavla II vozili su neki od najboljih svjetskih biciklista.

Amerikanac Brandon McNulty, član momčadi UAE Team Emirates, pobjednik je devetog izdanja biciklističke utrke CRO Race. Nakon šest zanimljivih etapa McNulty je ostvario osam sekundi bolje vrijeme od drugog Danca Tobiasa Lunda Andresena (dsm-firmenich-POSTNL), dok je treće mjesto u ukupnom redoslijedu zauzeo Britanac Fred Wright (Bahrain Victorious) sa 27 sekundi slabijim vremenom od McNultyja.

„Lijep je osjećaj pobjedom završiti sezonu, ovo mi je bila zadnja utrka u godini. Hvala momčadi što me je podržavala čitavi tjedan“ izjavio je pobjednik Brandon McNulty.

Pobjednik posljednje, šeste etape vožene od Svete Nedelje do Zagreba u dužini od 157.5 kilometara je izraelski prvak Oded Kogut (Israel-Premier Tech) ispred dvojice Norvežana iz sastava Uno-X Mobility, drugoplasiranog Alexandera Kristoffa i trećeg Torda Gudmestada. Time su Kogut i Kristoff zamijenili mjesta u odnosu na cilj pete etape dan ranije u Karlovcu kada je slavio Norvežanin.

Rezultate možete provjeriti OVDJE.

I ove godine kao i prošle 28 redara Udruge VG Branitelji – Velika Gorica osiguravalo je trasu od ulaska u Veliku Goricu do tvornice papira Pan u Zagrebu u dužini 16,2 km od 33,7 km do 49,9 km utrke.