Home Sport Uspješan vikend za goričke maratonce, četiri puta slavili na postolju

Uspješan vikend za goričke maratonce, četiri puta slavili na postolju

Trčali su u Jastrebarskom, Zagrebu, Križu i Dubrovniku

Proteklog vikenda, trkači Maraton kluba Velika Gorica ostvarili su odlične rezultate na 25. Jaskanskom polumaratonu te u utrkama u Zagrebu, Križu i Dubrovniku.

Na 25. Jaskanskom polumaratonu, održanom 19. svibnja u Jastrebarskom, šestero trkača MKVG-a natjecalo se među 98 sudionika na 21.1-kilometarskoj stazi. Najbolja je bila Vedrana Janjić, osvojivši 3. mjesto u generalnom poretku žena s vremenom 1:47:16, te 1. mjesto u kategoriji Ž45. U kategoriji Ž55, Jasminka Zvonar i Renata Horvatek osvojile su 2. i 3. mjesto. Vedran Planinšek bio je najbrži među muškarcima iz Velike Gorice, završivši na 5. mjestu u generalnom poretku i 1. mjestu u kategoriji M35.

U Zagrebu, Vedran Planinšek je na Festivalu sporta Decathlon na Jarunu osvojio 6. mjesto na stazi od 4.8 km s rezultatom 17:32, dok je na humanitarnoj utrci Run for Down na Bundeku, Martina Mataković Barun završila 7. na petkilometarskoj stazi s vremenom 24:00.

Nedjeljko Babić je u Dubrovniku na Vatrogasnoj utrci, Memorijal Goran Komlenac, na stazi od 6,5 km osvojio 21. mjesto u generalnom poretku i 2. mjesto u kategoriji vatrogasaca M50 s rezultatom 32:34.

Na Cross Hill Run u Križu, Valerija Prpa je zauzela 22. mjesto među ženama na stazi od 5 km, dok je Ivica Prpa osvojio 5. mjesto na Pivskoj milji.

Sljedeća ligaška utrka za MKVG bit će Plitvički maraton, 2. lipnja.

Više o utrkama, aktivnostima i rezultatima možete pronaći na stranici Maraton kluba Velika Gorica.