Home Izdvojeno Lana Gavrilov brončana na međunarodnom taekwando turiru u Beogradu

Lana Gavrilov brončana na međunarodnom taekwando turiru u Beogradu

Veliki uspjesi goričkih sportašica

Taekwondo klub Velika Gorica proteklog je vikenda sudjelovao na međunarodnom E2 turniru 4 Ex Yu Open 2024, održanom u Beogradu. Na turniru, koji je okupio preko 450 natjecatelja u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji, bodovali su se rezultati za europsku rang listu.

Klub je predstavljalo pet sportašica, a najuspješnija je bila Lana Gavrilov koja je u kategoriji do 49 kg došla do polufinala. Nakon pobjede nad mađarskom natjecateljicom Elizabet Toth, zaustavila ju je Lucija Kalić iz Medvedgrada, koja je kasnije osvojila zlato. Gavrilov je ovim nastupom osvojila vrijedne bodove za europsku rang ljestvicu.

Dora Habijančić osvojila je peto mjesto u kategoriji do 63 kg, dok su Lana Horvat, Katarina Bačurin i Ema Bakula ostale bez plasmana. Turnir je donio značajno iskustvo u jakoj konkurenciji.